Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Amerika Vizesi İşlemleri Sırasında Sıkça Sorulan Sorular

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vize başvurusu 10 yıldan daha eski olmayan ve içerisinde 2 boş sayfası bulunan pasaport ile yapılmaktadır. Pasaportun seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Başvuru aşamasında Amerika DS 160 Vize Başvuru Formunun online ortamda eksiksiz olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Amerika vize başvuru formunun Amerika Konsolosluğu'na iletilmesinin ardından vize randevusu alınmaktadır. Amerika vizesi ile ilgili sıkça sorulan sorular arasında evrakların teslimi yer almaktadır.Gerekli tüm evrakların talep edildiği şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Amerika Turistik Vize İçin Davetiye Gerekiyor mu?

Amerika Turistik Vize başvuru aşamasında davetiye sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat Amerika sınırları içerisinde bir yakında kalınacak olması halinde o adresten gelen bir davetiye vize işlemleri sırasında fayda sağlamaktadır.

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vize randevusu işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle Amerika Vize Başvuru Formu / DS 160 Formu doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Amerika vize başvuru formunun randevu gününden en geç 3 iş günü önce doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulması aşamasında ve Amerika vize ücretinin ödenmesi ile Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden randevu alınabilmektedir.

Amerika Vizesi Mülakat Soruları Nelerdir?

Amerika vizesi mülakat soruları gerçekleştirilecek seyahatin içeriğine göre şekillenmektedir. Seyahat amacına göre yöneltilen sorulara kısa ve net cevaplar verilmesi gerekmektedir. Amerika vize mülakatı sırasında verilen cevaplar ile Amerika DS 160 Formu içerisindeki yanıtların tutarlı olması gerekmektedir. Amerika vize mülakatı Türkçe olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular - Amerika Vize Randevusu İptal Edilebilir mi?

Amerika vize randevusu talep edilmesi halinde başvuru sahibi tarafından iptal edilebilmektedir. Vize randevusu iptali için konsolosluk ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Amerika vize başvuru formu doldurulması aşamasında açılan hesaptan randevu iptal edilebilmektedir.

Dubai Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti oturum (ikamet) izni bulunan Dubai vatandaşları için Amerika vizesi başvuru işlemleri Ankara Amerika Büyükelçiliği ve konsolosluklarına yapılmaktadır. Başvuru işlemleri aynı zamanda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Amerika vize merkezi yetki alanı dahilinde gerçekleştirilebilmektedir. Dubai vatandaşları için Amerika vizesi başvuru aşamasında önemli olan başvurunun T.C. sınırları içerisindeki durumuna göre değerlendirilecek olmasıdır. Dubai vatandaşlarının vize başvurusu sırasında T.C. sınırları içerisindeki durumlarına ilişkin evrakları ibraz etmeleri gerekmektedir.

Amerika 10 Yıllık Vize Sahibiyim Fakat Pasaportumun Süresi Doldu, Ne Yapabilirim?

10 yıllık Amerika vizesi sahibi vatandaşların pasaport sürelerinin dolması halinde yeni bir pasaport almaları gerekmektedir. Sıkça Sorulan Sorular arasında bulunan pasaport süresi sona eren vize ile ilgili olumsuz herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. 10 yıllık Amerika vizesi bulunan eski pasaport ile Amerika sınırları içerisine seyahat edilebilmektedir.

Acil Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vizesi acil randevu gerektiren durumlarda vize danışmanınız ile iletişim kurabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurum Reddedildi, Ne Yapabilirim?

Amerika vize başvurusunun reddedilmesi durumunda Amerika Konsolosluğu ret gerekçeleri ile ilgili bir yazı göndermektedir. Bu durumda başvurunun neden reddedildiği öğrenilebilir ve ret nedenini ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapılabilir. Amerika Konsolosluğu Amerika vize reddi gerekçelerini açıklama zorunluluğuna sahip değildir. Başvurunun neden reddedildiği anlaşılmayan durumlarda başvuru sahibinin Amerika vizesi itiraz dilekçesi yazma hakkı bulunmaktadır. Amerika vizesi için yeni bir vize başvurusu yapma hakkı her daim bulunmakla birlikte evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Amerika Vize Randevuma Gidemedim, Randevum Geçersiz Hale Gelir mi?

Amerika vize randevusu tarih ve saatinde Amerika Konsolosluğu'na gidilmemesi halinde yeni bir randevu alınması gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular - Katar Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Nereden Alınmaktadır?

Katar vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları T.C.oturum (ikamet) izni sahibi olmaları halinde gerçekleştirilmektedir. Amerika vize başvuru koşulları arasında olmasa dahi vize mülakatı sırasında ikamet iznine dair sorular yöneltilmektedir. Katar Vatandaşları için Amerika vizesi başvuru işlemleri Amerika Büyükelçiliği ve konsolosluklarına yapılabilmektedir. Aynı zamanda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Katar vatandaşlarının Amerika vizesi başvurusu sırasında Türkiye'deki durumlarına ait belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

Amerika Vizesi Antep İlinde İkamet Edenler İçin Nereden Alınır?

Amerika vizesi Gaziantep ilinde ikamet eden vatandaşlar için o bölgeye hizmet veren Ankara Amerika Büyükelçiliği'ne yapılmaktadır. Amerika vizesi Antep ilinde ikamet eden kişiler başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Amerika vize başvuru merkezlerinin vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. Konu ile ilgili danışmanlık hizmeti alınmasının ardından vize başvurusuna ilişkin karar Ankara Amerika Büyükelçiliği tarafından verilmektedir.

Amerika Ziyaret Vizesi Süresi Uzatılabilir mi?

Amerika Ziyaret Vizesi en fazla 90 gün ikamet hakkı doğrultusunda verilmektedir. Amerika sınırları içerisine aile ve arkadaş ziyareti amacı ile seyahat edecek kişilerin vize sürelerini uzatma hakları bulunmaktadır. Amerika Aile/Arkadaş Ziyareti vizesi bulunulan bölgenin yetkili noktasına talep edilen evraklar ile gidilmesi halinde uzatılabilmektedir.

Lübnan Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Nereden Başvuru Yapılması Gerekmektedir?

Lübnan vatandaşları için Amerika Vizesi başvuruları T.C. sınırları içerisinde ikamet (oturum) izni sahibi olmaları halinde Amerika Ankara Büyükelçiliği ve konsolosluklarına yapılabilmektedir. Ayrıca Lübnan vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Amerika vize merkezi yetkilileri ile de gerçekleştirilebilmektedir. Lübnan vatandaşları için Amerika vizesi başvuru aşamasında T.C. sınırları içerisinden durumlarına ilişkin evrakları ibraz etmeleri oldukça önem arz etmektedir.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vize başvurusu işlemlerinin başarılı ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmiş olması halinde 4-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru aşamasında evrakların eksik teslim edilmesi ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Amerika Konsolosluğu yoğunluğu ve başvuruların resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir.

Amerika Ticari Vize Başvurusunda Amerika'daki Şirketten Davetiye Alınamıyorsa Ne Yapılır?

Amerika Ticari Vize başvuru aşamasında davetiye ibraz edilmesinin zorunlu olduğu belgeler arasında yer almaktır. Amerika sınırları içerisinde yer alan şirketten davetiye gönderilmemesi halinde ticari vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir.

Özbek Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Özbek vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları için başvuru sahibinin Türkiye sınırları içerisinde oturma (ikamet) izni bulunması gerekmektedir. İkamet izni bulunan Özbek vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları Ankara Amerika Büyükelçiliği veya konsolosluklarına yapılmaktadır. Amerika vizesi başvuru işlemleri aynı zamanda konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu akredite vize başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Özbek vatandaşları için Amerika vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin Türkiye'deki durumlarına ilişkin evrakları ibraz etmesi gerekmektedir.

Amerika Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkeler arası Öğrenci Değişim Programı / Erasmus Programı her ülke tarafından uygulanmamaktadır. Amerika Erasmus Vizesi sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Amerika ülkesi Erasmus Programı dahilindeki ülkelerden biri olmaması nedeniyle Amerika Erasmus Vizesi geçerli vize türleri arasında yer almamaktadır. Amerika sınırları içerisinde herhangi bir Kültürel Değişim Programı veya akademik eğitim nedeni ile seyahat edilecek olunması halinde Amerika Öğrenci Vizesi sahibi olunması gerekmektedir.

Amerika Vizesi Edirne İlinde İkamet Edenler İçin Nereden Alınmaktadır?

Amerika vizesi Edirne ilinde ikamet eden vatandaşlar için o bölgeye hizmet veren Amerika İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılmaktadır. Amerika vizesi Edirne ilinde ikamet eden kişiler başvurularını yetkilendirilmiş Amerika vize merkezi yetkilileri aracılığı ile yapabilmektedir. Amerika vizesi için hizmet veren başvuru merkezlerinin değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. Konu ile ilgili danışmanlık hizmeti alınmasının ardından vize başvurularına ilişkin karar Amerika İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular - Amerika Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika sınırları içerisinde ikamet eden eşin yanına yerleşilecek olması halinde Amerika evlilik vizesi olarak geçen Amerika Aile Birleşimi Vizesi sahibi olunması gerekmektedir. Amerika Aile Birleşimi Vizesi (D Tipi) Uzun Süreli Vize kategorisinde yer almaktadır. Aile Birleşimi Vizesi Amerika sınırları içerisinde uzun süreli ikamet etme izni sağlamaktadır. Amerika Aile Birleşimi Vizesi için başvuru aşamasında talep edilen gerekli evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bir Amerika vatandaşı ile evli olunması halinde Akrabalık Yoluyla Green Card başvurusu yapılabilmektedir.

Türkmen Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmen vatandaşları için Amerika vizesi başvuru işlemleri başvuru sahibinin Türkiye oturum izni (ikamet izni) sahibi olması halinde gerçekleştirilmektedir. Türkmen vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları Amerika Ankara Büyükelçiliği veya konsolosluklarına yapılabilmektedir. Amerika vizesi başvurusunda bulunacak Türkmen vatandaşlar işlemlerini yetkilendirilmiş vize merkezleri aracılığı ile de gerçekleştirebilmektedir. Türkmen vatandaşları için Amerika vizesi başvurularına başvuru sahiplerinin T.C. sınırları içerisindeki durumlarına ilişkin belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bu web sitesi aşağıdaki imzaya bakıldığında Knightsp.com'a ait görünüyor. Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi ile ilgisi bulunmakta mıdır?

Knight SP, Google optimizasyon yöntemleri ile farklı alan adları edinmektedir. Bu alanlar içerisinde yayınlamış olduğu bilgiler ile turizm, danışma, seyahat vb. şirketlere reklam alanı yaratarak stratejik partnerlik yapmaktadır. amerikakonsoloslugu.com web sitesinin, Amerika Büyükelçiliği ve Konsolosluğu ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Site içerisinde yer alan bilgilerin resmi bir dayanağı bulunmadığı gibi doğru yönlendirme amacı ile hazırlanmış bulunmaktadır. İçerikler vize uzmanlarının tecrübeleri doğrultusunda site ziyaretçilerine yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır. Doğru olmayan bilgileri bildirmek, sıkça sorulan sorular ve site içerisinde diğer sayfalara dair bilgi güncellemesi yapmak için lütfen info@knightsp.com adresine yazınız. Site içerikleri bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır ve bazı durumlarda konsolosluk ile iletişime geçilerek teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.