Amerika Vize İşlemleri Sırasında Sıkça Sorulan Sorular

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi başvurusu için kullanılan pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve seyahat bitim tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekir. Amerika vizesi, online vize başvuru formu olan DS 160 Formunu eksiksiz olarak doldurarak ve Amerika Konsolosluğu'nun belirlediği şartları yerine getirerek alınabilecektir. Eksik olan her belge ve evrak Amerika vizesi almanızın önünde engel teşkil edecektir.

Amerika Turistik Vize İçin Davetiye İsteniyor mu?

Amerika turistik vize alabilmek için Amerika’dan gelen davetiye alınması şart olmazken eğer Amerika’da tanıdığınız bir adreste kalınacak olması halinde ise o adresten gelecek olan davetiye, vize işlemlerinizin başarılı olma ihtimalini arttıracaktır.

Amerika Vizesi Randevuları Nasıl Alınır?

Amerika vizesi için randevu alabilmenin ilk koşulu Amerika vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Online DS 160 formunu doldurma işleminin randevudan en geç 3 gün önceden tamamlanmış olması gerekmektedir. Amerika vize başvuru formu doldurulup, Amerika vize ücreti bankaya ödenmesiyle alınan banka dekontunda bulunan randevu numarasını arayarak Amerika vizesi randevusunu alabilirsiniz.

Amerika Vize Mülakat Soruları?

Amerika vizesi mülakat soruları Amerika seyahatinizin içeriğine göre şekillenecektir. Seyahat amacınıza göre sorular sorulurken, sorulara kısa ve net cevaplar verilmelidir. Mülakatta sorulara vereceğiniz yanıtlar DS-160 formunda verdiğiniz bilgiler ile tutarlı olmalıdır. Ayrıca Amerika vize mülakatınızı Türkçe olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vize Randevumu İptal Edebilir miyim?

Amerika vize randevunuzu iptal edebilme hakkınız her zaman vardır. Söz konusu durumla ilgili konsolosluğu arayarak bilgi alabilir, Amerika vize başvuru formu için açmış olduğunuz hesabınızda iptal etme kısmını kullanarak vize randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Amerika’ya 10 yıllık Vize Aldım ve Pasaportumun Geçerlilik Süresi Doldu, Ne yapabilirim?

Amerika vizenizi 10 yıllık aldınız ve pasaportunuzun süresi doldu ise, yeni bir pasaport alarak ve vizenizin olduğu eski pasaportunuzu birlikte bulundurarak seyahat edebilirsiniz.

En acil Amerika Vize Randevusunu Nasıl Alabilirim?

Amerika vize randevuları için acil randevu almanızın gerekmesi halinde varsa vize danışmanınızla iletişim kurabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurum Reddedildi Ne Yapabilirim?

Amerika vize başvurunuzun reddedilmesi halinde Amerika Konsolosluğu vize ret gerekçeleriyle ilgili bir yazı gönderir ve işlemlerinizin neden başarısızlıkla sonuçlandığını öğrenebilir ve eksiklerinizi gidererek yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni bir başvuru yapma hakkınız daima bulunurken eksik yahut hatalı olan evraklarınızı yeniden hazırlayabilirsiniz.

Amerika Vize Randevuma Giremedim, Randevum Yanar mı?

Eğer randevu tarihinde Amerika Konsolosluğu'nda bulunamadıysanız, yeni bir randevu almanız gerekecektir. Alacak olduğunuz yeni randevu ise aynı tarihte olmayacaktır.

Amerika Ticari Vize Almak Daha mı Kolay?

Vize işlemleri çok sayıda evrak ve dokümanın başarılı bir şekilde organize edilmesiyle oluşur. Evrak ve belgeler Amerika Konsolosluğu’nun önerdiği biçimde bir araya getirilmesi gerekirken, ticari vize istenilmesi halinde Amerika'da ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı almanız gerekecektir. Davetiye yazısı Amerika Ticari Vize alma olasılığınızı her zaman yükseltecektir.

Amerika Ticari Vize İçin Amerika’da Bulunan Şirketten Davetiye Yazısı Alınamıyorsa Ne Yapılmalı?

Davetiye yazısı Amerika ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir. Amerika’da bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise Amerika ticari vize alma imkânınız bulunmaz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vizesi işlemlerinizin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 4 ila 5 gün arasında çıkmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Amerika Ziyaret Vizesinin Süresini Nasıl Uzatabilirim?

Amerika ziyaret vizesinin süresi maksimum 90 gündür. 90 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre olmadığı takdirde bir takım prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile ziyaret vizenizi uzatılabilirsiniz.

Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Knightsp.com’a ait görünüyor. Amerika Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

Knight SP, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekte ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarak stratejik partnerlik yapmaktadır. Amerikakonsoloslugu.com web sitesinin, Amerika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur. İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfen info@knightsp.com adresine yazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

Amerika Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: tr.usembassy.gov